نکات کلیدی نقاشی ساختمان
نکات کلیدی نقاشی ساختمان

نکات کلیدی نقاشی ساختمان

نکات کلیدی نقاشی

قبل از اقدام به رنگ آمیزی ، لوازمی مانند : دستگیره های درب ، پریزها و کلیدهای برق ، … را باز کرد و به طور مجزا هر کدام را تا پایان نقاشی ساختمان نگهداری کرده و پس از اتمام کار آنها را نصب کرد .

نکات کلیدی نقاشی
نکات کلیدی نقاشی

قبل از  همه چیز مهم ترین کاری باید انجام بدین این است که بتونه کاری و  سمباد زنی سطوح است.

بتونه کاری سوراخ و یا ترکی به روی دیوار با کاردک باید صورت بگیره. سپس بعد از خشک شدن بتونه سطح مورد نظر سمباده بزنید.

سطح صاف نقش بسیار موثری در جلوه و زیبای رنگ ایفا می کند و منجر به ایمجاد سطحی صاف و صیقلی می شود.

بتونه کاری
بتونه کاری

بعد از بتونه کاری و سمباد زنی و ایجاد سطح یکنواخت نوبت به پرایمر می رسد.

اطمینان حاصل شود که گچ بر روی دیوار به طور کامل قبل از شروع رنگ کاری خشک شده باشد.

برای انتخاب رنگ، مشورت با طراح داخلی، ممکن است مفید باشد در غیر این صورت شما مجبور به انتخاب رنگ با توجه به اثاثیه یا لوازم داخلی و مبلمان می باشید.

انتخاب رنگ با توجه به اثاثیه یا لوازم داخلی
انتخاب رنگ با توجه به اثاثیه یا لوازم داخلی

پرایمر چیست؟

یک نکات کلیدی نقاشی ساختمان خطوط ناشی از سمباده زنی است که پرایمر بخورد که پوشش داد بشه  و در واقع یک زیرساز برای نقاشی محسوب می شود. پرایمر یک دیوار گچی را برای رنگ آمیزی مهیا می کند. در این مرحله سطح برای رنگ آمیزی آماده است اما به منظور جلوگیری از ریختن رنگ بر روی کلید، پریز و قرنیزها باید بر روی آنها چسب نواری زده شود.

پرایمر
پرایمر

هنگام رنگ آمیزی قطرات رنگ بر روی کف ساختمان ریخته می شوند و به سختی می توان آنها را پاک نمود، از این رو از پارچه به منظور نریختن رنگ بر روی کفپوش استفاده می شود. برای جلوگیری از پاشیدن رنگ به شیشه نیز می توان روی آنها روزنامه چسباند و در صورت وجود رنگ بر روی شیشه با استفاده از کاردک آن را تمیز نمود.

از فرچه یا غلتک استفاده کنیم؟

استفاده از فرچه یا برس رنگ زمان رنگ آمیزی دیوار را طولانی می کند.

از فرچه یا غلتک استفاده کنیم؟
از فرچه یا غلتک استفاده کنیم؟

به همین منظور در حال حاضر بیشتر نقاشان ساختمانی برای پوشش سقف و دیوار از غلطک استفاده می کنند. ابتدا باید با قلمو حاشیه های دیوار را رنگ آمیزی نمود سپس با غلطک دیوار را رنگ کرد. این نکته قابل ذکر است که قبل از رنگ آمیزی ساختمان به منظور پاک نمودن گرد و غبار از غلتک و پس از رنگ آمیزی برای پاک نمودن رنگ از آن، حتما باید غلطک شسته شود.

فرچه های در دو نوع مصنوعی و طبیعی در فروشگاه ما موجود می باشد می توانید تهیه کنید.

 

 انواع فرچه ها

فرچه مصنوعی  آب را جذب نمی کند و متورم نمی شود، به همین دلیل برای رنگ هایی که بر پایه آب هستند بسیار مناسب است.

 انواع فرچه ها
انواع فرچه ها

در مقابل فرچه طبیعی برای رنگ های پایه حلال انتخاب خوبی می باشد زیرا سطحی صاف ایجاد می نماید. در حال حاضر قلموهایی که جدیداً به بازار عرضه می شوند برای انواع رنگ مناسب بوده و به راحتی می توان سطحی یکنواخت و بدون عیب با آنها ایجاد کرد.

.

 

رنگ پلاستیک یا روغنی

رنگ ها در بازار به دو نوع انواع پلاستیکی و روغنی مات یا براقر به فروش می رسند که هر کدام ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند. رنگ های روغنی عمر طولانی تری دارند و به دلیل ایجاد سطح صیقلی و براق راحت تر تمیز می شوند و می توان لکه و گرد و غبار را از دیوار پاک نمود.

رنگ روغنی که اسمش را احتمالا بسیار شنیدیم، در سه نوع براق، نیمه براق و مات تهیه می‌شود.

رنگ پلاستیک یا روغنی
رنگ پلاستیک یا روغنی

تنها عیب رنگ های روغنی این است که برجستگی ها و ناصافی های دیوار را نشان می دهند، از این رو قبل از رنگ آمیزی با رنگ روغنی، سطح باید کاملاً صاف و یکدست شود.

در مقابل رنگ پلاستیکی نقوص سطح را پوشش می دهد اما دوام کمتری دارد. یکی از مزایای رنگ آمیزی این است که در صورت ایجاد جلوه ای ناخوشایند می توان روی آن مجدداً رنگ آمیزی نمود و از ترکیب رنگ های مختلف استفاده کرد.

نکات کلیدی نقاشی ساختمان
نکات کلیدی نقاشی ساختمان

یکی از نکات کلیدی نقاشی ساختمان رنگ آمیزی گزینه های بی شماری برای انتخاب رنگ پیش روی شما می گذارد، بنابراین انتخاب های خود را صرفاً محدود به یک رنگ نکنید. قبل از خرید رنگ متراژ سطوح را اندازه گیری کنید و به اندازه مصرف خود رنگ تهیه نمائید.

رنگ های پلاستیک

رنگ های پلاستیک قابل شستشو نیستند . این نوع از رنگها بدون بو بوده و اصولا برای پوشش دهی سقف های فضاهایی مانند اتاق ها ، پذیرایی مناسب می باشند . این رنگها می توانند ارتفاع سقف را نیز بلندتر نشان دهند .
رنگ های پلاستی بهتر نقص ها پوشش می دهند .
رنگ های پلاستیک بر پایه آب می باشند به عبارت دیگر حلال آنها آب است . و سریع خشک می شوند. و با آب هم پاک می شوند.

 

 

نکته مهم:

رنگ ­های براق نور را منعکس کرده و روشن ­تر به نظر می­ رسند، در حالی که رنگ ­های مات نور را جذب کرده و در نتیجه تیره ­تر به نظر می­ آیند.

رنگ
رنگ

 

قبل از اینکه رنگ کاملا خشک شود، نوار گفت شد را جدا کنید تا از ایجاد هر گونه آسیب در رنگ جلوگیری شود.در واقع وقتی باید این کار را انجام دهید که رنگ دیگر حالت چسبندگی نداشته اما قسمت­های زیر سطح هنوز مرطوب است.

همچنین اگر رنگ به هیچ وجه پوست نمی­اندازد، از یک چاقو یا تیغ استفاده کرده و به نرمی نوار را بدون آسیب ­رسانی جدا کنید.

 

امیدواریم در  چگونگی رنگ زده  کمک کرده باشیم.

 

مشاوره و دریافت نمایندگی از رفیع صنعت

 

 

 

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =